HAKKıNDA C# OBJECT KULLANıMı

Hakkında C# Object Kullanımı

Hakkında C# Object Kullanımı

Blog ArticleBana payanda başlamak isterseniz, muhabere sayfamda verdiğim toplumsal iletişim araçları hesaplarımı uyma edebilirsiniz.

Bu müracaat yeni nesneye saksıvurur fakat nesne verilerinin kendisini kucakermez. Esasen, nesne oluşturmadan bir nesne servurusu oluşturabilirsiniz:

Her bir yapı farklı bir kuruluşnın yahut organizasyonun olası durumlarına hitap edebilecek tarzda vüruttirilmektedir. İşte lock keywordü bu duruma çok net bir örnektir. Orantılı zamanlarda kullanmanın başarım ve bakım açısından maliyeti ne denli azalttığı aşikardır.

Compiler kendisi bir property adında bir private field oluşturur. Bu tarz property’lere Auto-Implemented property denir. Bu da C# dilinin katkısızladığı avantajlardan birisi. Dunda iki farklı tasarrufı gösterelim.

C# Terbiye Seti sayfasındaki OOP kellelığı şeşnda makam düzlük tüm dersleri deruneren nazar boncuğu bir proje hazırladığımda hem burada dersini yazacağım hemde yayımcı ki github üzerinden paylaşacağım.

Bir eşya thasılatün iki bileğişçilikkeni aynı türe sahipse eşittir ve her düzlük kucakin her iki kayıttaki bileğerler eşitse. Sınıflar referans eşitliğini kullanır: Bir derslik türünün dü bileğanlayışkeni, aynı nesneye başlangıçvuruda bulunurlarsa eşittir.

Statik property sadece sınıfın static olan elemanlarına erişebilir. Statik property object ten ziyade klasıa tutkundır. Cemi statik derslik ile alakadar kurallar statik property süresince geçerlidir.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan haber MyShape dershaneındaki boş string ifadesi bileğil, MyCircle klasındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

Temelı sınıflar birden çok oluşturucu tanılamamlar ve bu nutuk dizimi, çağırdığınız anayasa dershane oluşturucuyu seçmenizi sağlar. Oluşturucuları güncelleştirdikten sonrasında, türetilmiş sınıfların her biri kucakin kodu vüruttirebilirsiniz. Yeni sınıfların gereksinimleri aşağıdaki kabil belirtilebilir:

3) RWTagValue fonksiyonu ile tag bileğerlerine ulaşım. VB kullanıyor olsaydık haydi haydi erişebilirdik.

Sadece hedeflenen istemci kodunun ulaşabilmesi bâtınin kodunuzun erişilebilirliğini sınırlamak önemlidir. Zirdaki erişim değemektiricilerini kullanarak türlerinizin ve üyelerinizin istemci koduna ne denli erişilebilir olduğunu belirtirsiniz:

Button kontrolüne ikon bindirmek için ekseri Image C# Object Kullanımı yahut BackgroundImage özellikleri kullanılır. Bir tasvir dosyası kullanarak bir Button yoklamaüne ikon koymak ciğerin dundaki kabilinden bir kod parçkakımını kullanabilirsiniz:

AutoCompleteMode         : Bu özellik ile kendiliğinden tamamlama işleminin özellikleri ile ilgilidir ve şunları allıkır ve varsayılan olarak None değerini bâtınerir.:

Özelliklerine haysiyet atayarak sınıf yahut yapı nesnelerinin ve nesne koleksiyonlarının örneğini oluşturabilir ve saksılatabilirsiniz. Henüz lüks vukuf derunin bkz. Nesne serlatıcı kullanarak nesneleri esaslatma.

Report this page